wtorek, 27 stycznia 2015

LISTY

Pisanie tradycyjnych listów już dawno przeszło do lamusa. Wiadomości wysyłane w kopertach zostały wyparte przez elektroniczne formy, w przypadku których koperta stanowi jedynie symbol, a nie niezbędny do wysłania listu element, podobnie jak znaczki. Bardzo doceniam maile i sms-y, często korzystam z tych udogodnień cywilizacyjnych, trudno mi sobie wyobrazić funkcjonowanie bez nich, zwłaszcza teraz na mojej emigracji czy w pracy… ale to uczucie, kiedy w skrzynce znajdujemy coś więcej niż tylko rachunki i ulotki jest niepowtarzalne… Uwielbiam wyjmować ze skrzynki kopertę w której znajduje się napisany do mnie list:) a co ważniejsze od zawsze uwielbiam listy pisać i wysyłać:) Mam stałe grono osób do których adresuje swoje przelewane na papier myśli i opisy zdarzeń w których uczestniczyłam, zawsze bardzo się cieszę kiedy mogę to grono powiększyć. Muszę się jednak przyznać do tego, że mam okropny, zupełnie nie "listowny" charakter pisma. Już dawno pogodziłam się z tym, że moje listy nie będą zapisane pięknym, pochylonym, bogatym w wyszukane zawijasy pismem, ani po prostu ładnym, więc staram się żeby były choć czytelne…:) Polecam każdemu od czasu do czasu użyć długopisu nie do wypełniania rubryk w dokumentach, a do własnoręcznego odświeżenia pięknej sztuki  pisania listów…:)

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz